Tehase kohta

Solbritti tehasel on pikk ajalugu. Alguse saab see 1939. aastal, mil Eesti linnas Raplas avati õliveski. Rapla on maaliline koht metsade ja põldude vahel, eemal tööstusobjektidest. Siinseid kauneid maastikke vaadates on raske uskuda, et vaid 50 km kaugusel asub Eesti pealinn Tallinn.

Rapla lähiümbruses on läbi aegade olnud palju piima tootvaid talusid. See ei ole üllatav, sest piima ja piimatoodete tootmine on Eestis väga arenenud, eriti siin piirkonnas. Seetõttu saime tootmist kiiresti kasvatada, kasutades ainult ümberkaudsete farmide piima.

Ajal, mil Eesti oli Nõukogude Liidu osa, arenes meie tehas. Siis kandis see nime Rapla Piimakombinaat. Esiteks kasvasid toodangu mahud, sest umbes 40% sellest suunati teistesse Nõukogude Liidu vabariikidesse. See oli tolle aja Eesti piimatööstuse jaoks tavaline.

1989. aastal, veidi enne Nõukogude Liidu kokkuvarisemist, võeti vastu seadus, mis taastas põllumajanduse. Enne seda võisid eksisteerida vaid kolhoosid ja väikesed eramajandid. Põllumajandus arenes Eestis väga aktiivselt: aastaga tegeles oma ettevõttega 800 põllumeest. Põllumeeste vaba konkurents soodustas nende piima kvaliteedi kasvu. Meie tehas sai võimaluse parimaid tooteid valida.

1999. aastal rekonstrueeriti tehas, mis sai sel ajal uusimad seadmed. Selle avas pidulikult pärast ümberehitust toonane Eesti president Lennart Meri.

2005. aastal sõlmis tehas lepingu Nutriteci piimakontserniga ja hakkas tootma peamiselt Nutrilaki pulbrilisi piimasegusid.
Ümberpaigutamine nõuab seadmete uuendamist. Tehase järgmine rekonstrueerimine viidi läbi aastatel 2006–2007. Nüüd tootis tehas segusid ka Balti riikidele. Alates 2007. aastast teeme koostööd Eesti suurima valmistoitude ja pooltoodete tootja Aktsiaseltsiga Salvest.

2011. aasta oli tehase ajaloos verstapost. Sellest ajast alates kannab see nime Solbritt ja see eksisteerib aktsiaseltsi kujul. Juba uue nime all sai tehas ISO 9001:2008 sertifikaadi ja muud sertifikaadid, mis kinnitavad meie toodete kvaliteeti.

Meie tehas töötleb täna 300-400 tonni piima päevas. Nagu varemgi, on see ümberkaudsete talude Eesti põllumeeste piim. Alles nüüd on kõik farmid, kust tooteid võtame, nõuetekohaselt sertifitseeritud. Ja nende käest ostetud piim läbib meie tehases täiendava kvaliteedikontrolli.