Tarbijatele suunatud teave

Esimese eluaasta lapse parim toit on kahtlemata rinnapiim. Ükskõik kui kõvasti teadlased on võidelnud, pole nad suutnud välja töötada paremat toitumist kui see, mille loodus on loonud. Seega, kui on võimalik last rinnaga toita, tasub seda teha. Maailma Terviseorganisatsioon soovitab last rinnaga toita vähemalt esimesed 6 elukuud.

Siiski on juhtumeid, kui see pole võimalik: piima on vähe või üldse mitte, laps ei saa võtta laktoosi sisaldavat toitu. Sel juhul on imiku piimasegu kasutamine vastuvõetav. Kuid on oluline meeles pidada: segu ei tohiks valida ilma arstiga konsulteerimata! Kui teile meeldis selle või teise segu reklaam või seda kasutavad teie sugulased või sõbrad, ärge kandke last sellesse ise! Küsige kindlasti nõu oma lastearstilt, kes tunneb last hästi.

Oluline on mõista, et pärast lapse piimasegule üleviimist on imetamist raske ja mõnel juhul võimatu taastada. Nii et ärge tehke seda asjatult. Seguga osaliste lisatoitude kasutuselevõtuga võib rinnapiima hulk väheneda. Ema organism toodab seda ju enamasti umbes sama palju kui laps joob. Lisaks on pudelist joomine lihtsam, nii et laps võib keelduda rinnast.

Samuti on oluline järgida rangelt segu kasutamise juhiseid. Iga imikutoit on ohutu ja tervislik, kui valmistate ja kasutate seda täpselt nii, nagu on ette nähtud. Kui segu säilitustingimusi rikutakse või seda ei kasutata vastavalt juhistele, võib see lapsele isegi kahju tekitada.

Kui mõni juhendis olev punkt pole teile piisavalt selge, võtke nõu saamiseks ühendust meie spetsialistidega. Kui konkreetset segu soovitas teile arst, küsige temalt üksikasjalikult. Ärge kartke küsimusi esitada, sest teie lapse tervis võib sellest sõltuda.

Oluline teave:

Rinnaga toitmine on imikule parim! Piimasegu on ette nähtud imikutele, kes ei saa rinnapiima, või kui rinnapiima on liiga vähe. Konsulteerige alati arsti, ämmaemanda või tervisehoiutöötajaga, et saada nõu imiku toitmise kohta. Piimasegu valmistamiseks on kasutatud kvaliteetseid toormaterjale vastavalt Euroopa kvaliteedi standarditele.

Soovitatavad ettevalmistused toitmiseks:

 • Peske käed hoolikalt enne piimasegu valmistamist.
 • Steriliseerige kõik vajalikud nõud piimasegu valmistamiseks ning toitmiseks.
 • Keetke joogivesi, jahutage temperatuurini 37 ºC-40 ºC ja täitke pudel vastavalt toitumistabelile.
 • Vastavalt toitumistabelile lisage veele lapse vanusele vastav täpne kogus (ilma kuhjata) kuiva piimasegu.
 • Raputage suletud pudelit kuni piimasegu on täielikult lahustunud.
 • Kontrollige piimasegu temperatuuri enne imikule andmist oma käerandmel.

Hoiatus:

 • Piimasegu ettevalmistamiseks kasutage üksnes pakendis olevat mõõtelusikat.
 • Peske mõõtlusikas hoolikalt enne kasutamist.
 • Piimasegu tuleks valmistada vahetult enne igat söötmist.
 • Valmistamise ja säilitamise nõudeid tuleb rangelt järgida. Juhiste mittejärgimine võib olla kahjulik lapse tervisele.
 • Ärge hoidke valmis piimasegu jääke järgmiseks toitmiseks.
 • Ärge jätke oma last üksinda toitmise ajal.
 • Ärge soojendage segu mikrolaineahjus. Põletuse oht!

Toitumistabel:

Lapse vanus kuudes Vee kogus, ml Mõõtelusikatäite arv
0 – 9 дней (для ребенка с весом <3,2 кг) 60 2
0 90 3
1 120 4
2 120 4
3 150 5
4 150 5
5 180 6
6 – 9 180 6
9 – 12 180 6

Säilitamine:

Avamata pakendit tuleb hoida temperatuuril 0 ºС kuni + 25 ºС ning suhteline õhuniiskus ei tohi olla üle 75%. Peale avamist tuleb toodet hoida kuivas ja jahedas kohas ning mitte üle 3 nädala. Mitte hoida külmkapis.