Millise vanuseni peaksite oma last rinnaga toitma?

Pealkirjas olev küsimus teeb muret vanematele üle maailma. On erinevaid, sageli polaarseid vaatepunkte. Ühed ütlevad, et võimalikult kiiresti on vaja kasutusele võtta mitmesugused lisatoidud, teised ütlevad, et piimaga on soovitav toita kuni aasta, teised aga, et isegi 6-7-aastasel lapsel on lubatud rinnaga toita, kui võimalik. Kaasaegne teadus sellele küsimusele ühemõttelist vastust ei anna, uuringud jätkuvad. Kuid üldiselt domineerib tänapäeval seisukoht, mille kohaselt on parem last rinnapiimaga toita võimalikult kaua, arvestades lapse ja ema huve. Igal juhul on alla 6 kuu vanustele imikutele rinnapiim praktiliselt parim toit ilma alternatiivita ja Maailma Terviseorganisatsioon nõuab seda. Kuni 12 kuud on väga soovitav toita last piimaga. Pärast – vanemate valik, kuid igal juhul ei kahjusta piim last.

Tuleb meeles pidada, et söötmisskeemi valikut mõjutavad mitmed tegurid. Ei saa öelda kategooriliselt: “nii on vaja teha”, sest igas peres on igal lapsel omad asjaolud. Näiteks on lapsi, kes ei taju laktoosi. Nad nõuavad laktoosivaba dieeti, kuid rinnapiim ei saa seda olla. Veelgi sagedasemad on olukorrad, mil rinnapiimast ei piisa või ei piisa üldse. Lõpuks võib juhtuda, et lapsel pole ema. Sellistes ja paljudes teistes sarnastes olukordades tuleb appi võtta piimaasendajad – imiku piimasegu.

Segu ei tohiks valida ise, vaid pärast pediaatriga konsulteerimist. Ta hindab professionaalselt konkreetse lapse olukorda ja aitab teil valida parima võimaluse.

Üldiselt võib öelda, et lastele on parimad segud need, mille koostis on võimalikult lähedane rinnapiima koostisele. Nende segude hulka kuuluvad eelkõige Solbritti tehase tooted, mis on toodetud kaubamärgi Nuppi all. Sertifitseeritud tooraine, Euroopast pärit kaasaegne varustus, mitmeastmeline kvaliteedikontrollisüsteem ja maailma kvaliteedistandardite innukas järgimine muudavad need segud väärikaks valikuks ka kõige nõudlikumale tarbijale. Solbritti tehas asub Euroopa Liidus – Eestis. Selle tooteid müüakse üle kogu maailma ja need on sertifitseeritud eri piirkondade jaoks. Seetõttu võime kindlalt väita: kui lapse imetamine on mingil põhjusel võimatu või ebapiisav, tagavad Nuppi imiku piimasegud lapse täieliku arengu. Neid saab kasutada ka üle 6 kuu vanuste imikute toitmiseks.